Eesti Kristlik Nelipühi Kirik teeb aastakonverentsil 2007. aastast kokkuvõtteid

EKNK aastakonverents

Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) aastakonverents toimub 7. märtsil 2008 Laulasmaal. Kogunevad EKNK vaimulikud, koguduste ja tööharude esindajad ning tütarorganisatsioonide juhid, et ühiselt tagasi vaadata möödunud aastale ning seada sihte tulevikuks. Põltsamaa Jordani  kogudust  esindab aastakonverentsil  pastor Meelis Maikalu koos abikaasa Karmeniga.

Ülevaate möödunud tööaasta olukorrast EKNK-s annab piiskop Ago Lilleorg (loe: http://eknk.ee/index.php?s=321), ülevaate praostkondade olukorrast annab vanempraost Guldar Järve. Samuti kuulatakse ära EKNK  majandusaruanne ja revisjoniaruanne ning kinnitatakse revisjonikomisjoni koosseis.
Konverentsil võetakse EKNK-sse vastu Haapsalu, Tudu ja Halliste kogudus, tegevuse lõpetab Kadrina kogudus. Ametisse õnnistatakse EKNK Tallinn-Harju praostkonna praost Jaanus Pedak. 

Pärast aastakonverentsi osalevad EKNK pastorid koos abikaasadega iga-aastasel pidulikul pastorite ballil ning seminaril, kus kõnelevad Taani nelipühi kiriku pastorid Paul Kirk ja Søren Marcusson. 

 

2007. aasta EKNK-s 

2007. aastale EKNK-s tagasi vaadates võib lisaks tavapärasele tegevusele ära märkida kolm suuremat ettevõtmist:
 
• 26. mail pühitses EKNK piiskop Ago Lilleorg sisse EKNK Toompea keskuse Tallinnas, aadressil Toompea 3, mis on koduks EKNK keskusele, EKNK Tallinna kogudusele, EKNK kurtide kogudusele ning EKNK Lasnamäe Vene kogudusele. Samuti asuvad siin Vabadus: Noorte Liikumise tööruumid.

2007. aasta sügisel avati The Masters Mission Piiblikool Tartus. Piiblikool tegutseb Tartu Maranata koguduse majas ning 2007.-2008. õppeaastal õpib selles 15 õpilast. Koolidirektoriks on Vabadus: Noorte Liikumise direktor pastor Mihkel Madalvee.

• 19.-20. oktoobril toimus Tallinna Linnahallis Imede Krusaad 2007, kus kõneles rahvusvaheliselt tuntud äratusjutlustaja Steve Hill. Üritus toimus koostöös paljude teiste koguduste ja kirikutega. Üritusest toimus otseülekanne GOD Channel vahendusel 500 miljoni potentsiaalse vaatajani. 
 
EKNK-sse kuulub 30 kogudust ning üle 40 vaimuliku. Peamised tööharud on kurtidetöö, misjonitöö, noortetöö, rehabilitatsioonitöö ja venetöö. EKNK teeb koostööd kirikute ja kogudustega nii kodumaal kui ka Eestist väljaspool. EKNK kuulub Euroopa Nelipühi Kirikute Liitu (Pentecostal European Fellowship), mis omakorda kuulub Nelipühi Maailma Liitu. Samuti on EKNK Eesti Kirikute Nõukogu liige alates 1997. aastast. 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda