Igavikku lahkus EKNK Tallinna Koguduse pastor Rael Laur (lisatud viited matusetalituse fotodele)

EKNK Tallinna Kogudus teatab kurbusega, et meie keskelt on lahkunud paljude kallis sõber, armastatud pastor ja ustav töötegija, 2004. aastal lahkunud piiskop Allan Lauri abikaasa RAEL HELEN LAUR. Taevaisa kutsus pärast rasket haigust oma ustava sulase taevakoju 29. juuni hommikul. Rael suri oma kodus olles ja tema ümber olid viimse hetkeni tema armastatud perekond ja lähedased.

Rael Helen Laur (neiupõlvenimega Lige) sündis 2. oktoobril 1954. a Vancouver´i linnas Kanadas, Hiiumaalt pärit Rutt ja Wulfi Lige esiklapsena. Raeli lapsepõlve- ja noorusaastad möödusid samuti Vancouveris. Raeli haridustee hõlmas endas nii gümnaasiumiõpinguid kui ka sisekujundusdisaineri eriala omandamist ülikoolis. Hiljem lisandus veel 2-aastane õppeperiood Western Pentecostal Bible College`s.

Teismeeas läbielatud isa kaotus raske haiguse tagajärjel oli raske. Rael leidis siiski uut usku ja jõudu Jumalasse, millele aitas suuresti kaasa 1974. a Iisraelis toimunud väliseesti kristlaste kokkutulek, kus Rael kohtus ka oma tulevase abikaasa Allan Lauriga. 1976. a sõlmitud abielu viis noore naise tee Stockholmi. 1978. a kolis noor perekond Laur Torontosse, kus Allan Laur astus Emmanueli Nelipühi Koguduse pastori ülesannetesse. 13 teenistusaasta jooksul kogeti imelisi Jumala õnnistusi ja ustavust, nähes kogudust läbi elamas ka vaimulikku tõusuperioodi.
 
Samasse ajaperioodi (1980 - 1985) mahtus ka rohkesti rõõmu ja õnnehetki tänu pere juurdekasvule, mil ilmavalgust nägid Daniel Christofer, Mikael Jordan, Marina Kristel ja Krister Adam. Vaatamata suurele hõivatusele kogudusetöös, leidis pere ikka aega ühisteks ettevõtmisteks, mis hõlmas ka endas pere ühist suurt kirge mere ja paadisõitude vastu.
 
Kogedes tugevat Jumala kutset oma südames, otsustasid Rael ja Allan pöörduda tagasi oma juurte juurde, kolides 5. juulil 1991. a Eestisse. Vaatamata taasiseseisvumist ootavas Eestis valitsevatele keerulistele aegadele, rajati koostöös perekondadega Vähi ja Leesment kogudusi üle Eesti, mis kõik koondusid organisatsiooni Eesti Kristlik Nelipühi Kirik (EKNK) alla.

 Rael ja Allan Laur 2003. aastal

Omades tõelis ülistaja südant, oli Rael aastaid EKNK Tallinna Koguduses ülistusjuhiks, andes välja raamatu "Ülistus - elustiil", pidades samal teemal loenguid EKNK Suurupi Piiblikoolis. Rael kõneles mitmetel pereseminaridel, oli ajakirja "Valgus" kaas- ja hiljem peatoimetaja ning asus kaks aastat pärast abikaasa Allan Lauri surma ametlikult pastori teenistusse.
 
Ta oli oodatud ja hinnatud kõneleja paljudes kogudustes üle Eesti. Rael külastas viimati Põltsamaa Jordani Kogudust eelmise aasta maikuus, mil ta jutlustas koguduse emadepäeva jumalateenistusel. Ühe oma viimastest jutlustest pidas Rael Laur Eesti Evangeelse Allianssi palvenädala raames Tallinnas Nõmme Baptisti koguduses 2008. aasta alguses.
 
Lisaks vaimulikule tööle rakendas Rael ka oma sisekujundaja andeid, tänu millele on oma näo saanud nii EKNK Toompea keskus kui ka mitmed kodud ja kontorid nii Tallinnas kui väljaspool seda.
 
Vaatamata mitmetele elus ette tulnud raskustele ja väljakutsetele, hoidis Rael ikka oma pilgu Issandal, ammutades jõudu nii iseenda kui teistegi tarvis. Loomult alandlik ja teisi teeniv, samas kindel ja vankumatu Issandas, oli ta kui "tuuleks tiibades" nii oma abikaasale, lastele kui kõigile teistelegi, kes teda vajasid ja tema teele sattusid. Mälestus sellest ei kustu iial! Oleme Jumalale südamest tänulikud võimaluse eest tunda ja teha koostööd sellise armsa inimese ja kaastöölisega nagu seda oli Rael Helen Laur.

Raeli jäävad leinama:
tütar Marina, poeg Krister ja
poeg Daniel koos abikaasa Jessicaga,
ema Rutt,
õde
Christine, vennad Kerry, Terry ja David,
perekond Lige,
perekond Laur,
Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Tallinna Kogudus,
Eesti Kristlik Nelipühi Kirik.

Avaldame sügavat kaastunnet Raeli lastele, emale, omastele, sõpradele ja tuttavatele, EKNK Tallinna kogudusele ja kogu EKNK perele.

"Me ju teame, et kui meie maine telkhoone maha kistakse, on meil elamu Jumala käest, käteta tehtud igavene hoone taevas." (2Ko 5:1)

 

MATUSETALITUS

Rael Lauri ärasaatmise talitus toimus teisipäeval 8. juulil kell 12.00 EKNK Toompea keskuses aadressil Toompea 3. Pärast Raeli muldasängitamist Metsakalmistule toimus Toompea keskuses peielaud. EKNK Põltsamaa Jordani Kogudust esindas matustel pastor Meelis Maikalu (fotod matusetalitusest: http://www.eknk.ee/fotod/thumbnails.php?album=5 )


Fotol EKNK pastorid Raeli ja Allani haual 


KAASTUNDEAVALDUS EESTI METODISTI KIRIKU SUPERINTENDENDILT:

Armas piiskop Ago Lilleorg perega,
armas Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku pere!

Kuulsin eile õhtul, et pastor Rael Laur on saanud kojukutse Issanda juurde!
Avaldan kaastunnet Raeli lastele, lähedastele, aga ka kogu EKNK perele selle kaotuse puhul!

Jumala lastena on meil imeline eesõigus tõsta oma pilk üles ja kogeda jumalikku lohutust ja tröösti täitmas meid ka kaotusvalus olles!

Ilmutuse 14:13
"...Õndsad on surnud, kes nüüdsest peale surevad Issandas! Jah, Vaim ütleb, et nad võivad hingata oma vaevadest, sest nende teod lähevad nendega kaasa."

Õnnistussoovidega Eesti Metodisti Kiriku nimel
Taavi Hollman perega 

 
KAASTUNDEAVALDUS MÄRT VÄHILT (EKNK piiskop emeeritus):
 
Armsad sõbrad, kuulsin eile õhtul siin Kanadas Raeli lahkumisest - oli raske uskuda.
Terve südamega kaastunnet Raeli perele ja kõikidele pradele.
Jumala rahu ja meie palved on teiega!
 
Märt, Alta - Andrew, Erica ja Lootuse Küla pere
(jõuan tagasi Eestisse 7. juulil)
 

 
RAADIO 7 KODULEHEL  ON VÕIMALIK KUULATA SAATEID RAEL LAURIST:

Aeg rääkida 02.07.2008 - Mõeldes Rael Laurist, (siin on saate sees ka intervjuu Rael Lauriga  augustis 2006).
Aeg rääkida 09.07.2008 - Mälestades Rael Lauri (sugulaste-sõprade-tuttavate mälestused).
Lõputa lugu 04.07.2008 - Vestlus Rael ja Allan Lauriga aastal 1998.

Saatetutvustust kodulehele juurde lisada kahjuks  ei saa, nii et sarja nimetus ja kuupäevad on olulised, et õige saate peale sattuda:   www.raadio7.ee, siis paremal pool on link "kuula saateid" ja "sarjad" - "Lõputa lugu" ja "Aeg rääkida".

Kommentaarid  

#4 Lee 2018-11-17 04:35
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My page - BestNatasha: https://MightyHattie.blogspot.co.uk
Tsiteeri
#3 Margie 2018-11-14 09:12
I see you don't monetize your blog, don't waste your
traffic, you can earn extra cash every month. You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Here is my site :: BestRashad: https://FollowNida.blogspot.se
Tsiteeri
#2 Darla 2018-11-06 21:09
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My weblog BestSeymour: https://FollowNorma.blogspot.se
Tsiteeri
#1 Margie 2018-11-02 23:58
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for
more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my weblog; BestShanel: https://MightyEli.blogspot.co.uk
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda