Eesti Ekspress: Megajutlus 500 miljonile vaatajale

25.10.2007 Eesti Ekspressis ilmus artikkel Tallinnas toimunud Imede krusaadist, kus käisid kohal ka mitmed meie koguduse inimesed (pildid toimunust: http://www.eknk.ee/tonuk/ ).
Olgu siinkohal toodud koopia antud artiklist:
http://www.ekspress.ee/viewdoc/F9F64B9B82AB7647C225737D006B425D

 
TALLINNA MEGAJUTLUS 500 MILJONILE VAATAJALE
Autor: Mihkel Kärmas (25.10.2007)

Läinud nädalavahetusel sündis God TV vahendusel ilmselt Eesti ajaloo
suurima vaatajaskonnaga teleülekanne.

Eesti telemaastiku absoluutne auditooriumirekord ei kuulu enam rahvustelevisiooni korraldatud Eurovisiooni finaalile, vaid Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku äratuskoosolekule. Läinud reedel ja laupäeval toimunud üritus nimega “Stephen Hilli Imede Krusaad 2007” läks korraldajate sõnul God TV vahendusel mõlemal õhtul otsepildis poole miljardi vaatajani 245 riigis, millele lisanduvad tänini jooksvad kordused. Võrdluseks – viie aasta tagune Eurovisiooni lõppvõistlus Saku Suurhallis korjas üle saja miljoni vaataja.

“See oli ülev ja uhke tunne,” rõõmustab ürituse peakorraldaja, Nelipühi Kiriku pastor Ago Lilleorg, kelle sõnul sai Eesti maailmas võimsat reklaami (kahetunnine jutlus toimus eesti ja inglise keeles ning sajapealine Tallinna ühendgospelkoor kandis “Welcome to Estonia” särke).

Megaürituse peaesineja oli Ameerika pastor Stephen Hill – kristliku äratusjutlustamise esimese järgu täht, kes näiteks Lõuna-Ameerikas tõmbab staadionidele sadu tuhandeid. Korraldajate sõnul kogunes tasuta oikumeenilisele äratuskoosolekule Tallinna Linnahalli mõlemal õhtul üle 3000 inimese, kes sõitsid kohale isegi nii kaugelt nagu Saksamaalt ja Jaapanist.

Suurüritus sündis tänu juhusele. Pastor Lille­org kohtus Hilliga mullu Soomes ning kutsus ta koos oma saatjaskonnaga siia. “Neil on sadu kutseid eri kohtadesse maailmas,” seletab Lilleorg. “Meil õnnestus esinemine korraldada väga hästi ja kiirelt – jaanuari lõpus oli asi lukus.” Piltlikult öelda viimasel minutil teatas maailma üks suuremaid kristlikke kanaleid God TV huvist Hilli esinemisest otseülekanne teha ning saatis Inglismaalt Tallinna oma tiimi. “Eestis saada olev parim teletehnika oli seal üleval,” kiidab ülekande jaoks tehnika rentinud ärimees Rait Killandi.

Õhtu eeskavas (tõsi küll, osas, mida maailmale ei edastatud) laulis ja rääkis hiljuti vanglast vabanenud muusik Joel de Luna. Endine narkoärimees, kes praegu osaleb nelipühilaste Mustamäe linnakoguduse teenistustel, vahendas oma kogemusi, kuidas ta Eesti vanglas usu leidis. “Ta rääkis oma ärkamise ja meeleparanduse kogemusest,” tähendab Lilleorg.

Pärast erinevaid “soojendusbände” sai sõna peaesineja Hill, kes muide oli samuti enne “ärkamist” 32 aastat tagasi narkomaan ja diiler.

Nagu ürituse nimigi lubas, oli õhtu nael (ja ilmselt paljude isikliku kohaletuleku põhjus) imede sooritamine ehk haigete eestpalvus, mille käigus käis Linnahalli lavalt läbi ligi tuhat eri hädadega inimest alates vähihaigetest ja lõpetades depressiivsetega. “Seal oli alkohoolikuid ja narkomaane, kes vahetult enne seda panid süstalt,” kirjeldab Lilleorg vaimustunult.

Rahvalikult öeldes “käte peale panemine” ameeriklase poolt on juba Lilleoru teada ka esimesed Eesti patsiendid tervendanud. “Tõeline usk võib muuta lootusetute inimeste elusaatuse,” teab Lilleorg, kes imeparanemiste üksikasju enne õnnelike enestega konsulteerimist siiski avaldada ei taha.

Umbes 4000 liikmega Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku jaoks polnud läinud nädalavahetus esimene staarpastori “gastroll”. Kaks aastat tagasi tõi samuti USAst pärit nelipühi jutlustaja ­David Wilkerson Tallinna Linnahalli täismaja. Tulevaks kevadeks kavandavad nelipühilased siia meelitada sakslasest jutlustaja Reinhard Bonnke, kelle käes on mitteametlik maailmarekord – 1,5 miljoni osavõtjaga äratuskoosolek Aafrikas. “Nende meeste sõnum on Eestile oluline,” põhjendab Lilleorg oma missiooni.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda