Eesti Nelipühi Kirik pühitseb uue kiriku Tallinnas

 

 

Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) Toompea keskuse pühitsemise jumalateenistus toimub 26. mail 2007 algusega kell 12:00, endises Harjuoru võimlas aadressil Toompea 3. Pühitsemistalituse viib läbi EKNK piiskop Ago Lilleorg ning nelipühi kiriku vaimulikud.

EKNK Toompea Keskus ühendab nii EKNK keskuse, EKNK Tallinna koguduse, Lasnamäe Vene koguduse, Kurtide koguduse, EKNK Misjonikeskuse ja Vabadus Noorteliikumise tööruumid. Keskuse multifunktsionaalne peasaal mahutab 400 inimest ning seal on olemas kõik võimalused kontsertide, konverentside, koolituste jms läbiviimiseks. Samuti on majas avatud kohvik "Harjuoru", kus pakutakse a la carte toite.

Tänaseks koondab EKNK 35 kogudust üle kogu Eestimaa. Lisaks toimub aktiivne misjoni- ja vanglatöö ning töö vaegkuuljatega. Eesti Nelipühi kiriku misjonärid töötavad Setumaal, Venemaal, Soomes, Inglismaal, Itaalias ning Jordaanias, kokku15 inimest. Samuti on EKNK’st välja kasvanud erinevad, tänaseks iseseisvad, tööharud nagu: Raadio 7, noorteorganisatsioon Vabadus: Noorteliikumine, misjoniorganisatsioon Harvest 21, rehabilitatsioonikeskus Lootuse Küla.

EKNK on Eesti Kirikute Nõukogu täisliige 1997. aastast ning Eesti Evangeelse Allianssi liige 1992. aastast. Samuti on EKNK Euroopa Nelipühi Liidu (European Pentecostal Fellowship) täisliige alates 1994. aastast. Nelipühi kirik on seotud mitmete oikumeeniliste ettevõtmistega nii Eestis kui väljaspool.

Nelipühi liikumine on üks suurim protestanlik kogukond maailmas. Suurima kristliku kiriku - Rooma-Katoliku kiriku järel on nelipühilased maailmas oma üle 600 miljoni liikmega kiiremini kasvavaid kristlikke denominatsioone. Peamisteks nelipühilasi iseloomustavateks tunnusteks on oma usu aktiivne praktiseerimine igapäevaelus ning Püha Vaimu isiku rolli rõhutamine.

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik – koht Sinu jaoks.

Vaata pilte kiriku pühitsemisest:
http://community.webshots.com/album/559191756jRqQvv
http://good-times.webshots.com/album/559188351iyXpgg

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda