Ülestõusmispühade tervitus piiskopilt


Armsad sõbrad,

Jeesus on ülestõusnud! Jah, ta on tõesti ülestõusnud!

Nii on tervitanud kristlased läbi sajandite teineteist Ülestõusmispühade hommikul. Jah, kord aastas me tähistame Ülestõusmispühi, kuid igal pühapäeval tähistame Jeesuse Kristuse ülestõusmist surnuist. Just ülestõusmise märgiks hakkasid varakristlased kogunema nädala esimese päeva varahommikul, samal ajal, kui esimesed naised olid läinud haua juurde ning leidnud selle tühja olevat. Nii on ristiusk tervikuna tunnistus sellest, et Jeesus elab. Ta elab ja temaga kohtudes muutub kurbus rõõmuks, rahutus rahuks, lein tantsuks ja elu saab uue tähenduse ja eesmärgi.

Ülestõusmise hommik kinnitab meile, et siis kui asjad on läinud meie inimeste käes untsu, oleme sattunud keerulisse olukorda, vajame abi ja lahendusi, siis üle kõige inimliku traagika, lootusetuse, pimeduse, haiguse, mure ja jõuetuse on Jumal, kes teab sind, sinu südame valu ja vajadust.

Jeesuse ülestõusmine on kinnitus sellest, et Jumal ei maga ega uinu, kui meie läheme „läbi surma.“ Jumal teadis, millises hauas Jeesuse  ihu lebas ja õigel momendil ta äratas ta surnuist üles. Samuti teab Jumal sinu aadressi, sinu kannatust ja sinu vajadusi.

Iiob ütles:
Sest ma tean, et mu Lunastaja elab,
ja tema jääb viimsena põrmu peale seisma.
Ja kuigi mu nahka on nõnda nülitud,
saan ma ilma ihutagi näha Jumalat. (Iiob 19, 25-26)

Meie eksimused, meie vead, meie puudulikkus, samuti teiste inimeste puudulikkus, kas ebaõiglus või mis tahes muu kuri mida oleme kogenud või kogeme ei saa takistada Jumalat ütlemast oma sõna.

See ongi, mida meie saame teha, et Jumal saaks meid tuua ülestõusmishommikule vastu – usaldada ennast tema kätte. Anda oma olukorrad, vajadused, puudused, piirangud ning patud üle temale, sest tema andestab, taastab ja parandab selle, mis meie käes on katki läinud.

Olge õnnistatud ja imeilusat Jeesuse Ülestõusmise tähistamist!

Teie piiskop Ago Lilleorg

Kommentaarid  

#1 profile4713 2018-10-31 14:02
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://www.uaenationalgames.com/images/photos/41016/8/304cfba704c8ebb5db4b15ef.jpg
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda