Kirikunoorte Talvepäevad 2010

12.-14. veebruaril 2010 toimuvad EELK Põltsamaa Niguliste, EKNK Põltsamaa Jordani ja EEKBL Jõgeva Baptisti koguduste koostöös Üle-eestilised Oikumeenilised Kirikunoorte Talvepäevad „Naabrivalve” Põltsamaal. Talvistele noortepäevadele oodatakse osalema nii erinevate konfessioonide noori alates 13. eluaastast kui ka noortejuhte ja vaimulikke


Talvepäevadel kutsutakse noori üles üksteist, laiemalt kaasinimesi, elu- ja usuteel toetama nii sõnade kui ka tegudega. Ühtlasi julgustatakse noori tutvuma lähemalt erinevate kirikute kultuuripärandi ja mõttemaalimaga ning ammutama uut jõudu ja lootust kristlikust usust. Teemat „Naabrivalve” käsitletakse jumalateenistustel ja palvustel, kontsertide, seminaride, loengute,, võistluste Noored versus Juhid, õhtuprogrammide, IMPRO jm vahendusel. Kõnelema on kutsutud erinevate konfessioonide vaimulikud ja noortejuhid.


Peakõnelejad on: EKNK piiskop Ago Lilleorg, EELK vaimulik Allan Taruste, EELK Viljandi praost Marko Tiitus, Eesti Kirikute Noortenõukogu esindaja Mihkel Madalvee jt. Laulavad ja musitseerivad: Piret ja Tõnu Laikre, Trepikoja ning EEKBL Jõgeva Baptisti ja Mustvee Vabakoguduse noorte bänd jt.

Esmakordselt toimub 14.veebruaril algusega kell 19.00 talvepäevade õhtuprogrammi raames noorte omaloominguliste lühifilmide konkurss „Naabrivalve”. Konkursil osalemiseks tuleb oma filmid hiljemalt 1. veebruariks üles laadida talvepäevade kodulehel olevale aadressile. Lühifilmide konkursile saab esitada kuni 2- minutilisi video-, anima-, vm filme. Oma ideid on lubatud filmida nii videokaamera, digitaalse fotoaparaadi, telefoni jms. Hinnatakse ideede omapära ja loomingulisust.

Ühtlasi antakse 14. veebruaril üle talvepäevade parima noorterühma preemia suurima osalejate arvuga koguduse esindusele. Parim noorterühm saab auhinnakarika ja võimaluse oma tegevust publikule tutvustada.

Üle-eestiliste Kirikunoorte Talvepäevade piletite ja toitlustuspaketi soodustus kehtib k.a. 15.jaanuaril 2010 kella 17.00 registreerinud ning osaluse ja/või toitlustuse eest tasunud noorterühmadele ja osalejatele.

Noortepäevade korraldamist toetavad: Eesti Kirikute Nõukogu, EELK Põltsamaa kogudus, EKNK Põltsamaa Jordani kogudus, Felix Hall jt.


Täpsem info talvepäevadel toimuva kohta kodulehel: www.allikal.com

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda