Kirikud pidasid dialoogi ristimise teemal

Pärnumaal Tahkurannas toimus Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolek, kus arutati  mitmepoolse oikumeenilise dialoogi võimaluse üle ristimise teemal. Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku poolt olid kohal piiskop Ago Lilleorg ja praost Meelis Maikalu.

Erinevaid ristimisteoloogia nägemusi tõid oma ettekannetes välja luterlik teoloog dr Arne Hiob, õigeusu teoloog preester Tihhon Tammes ja baptisti teoloog Ain Riistan. Lisaks andis teoloog Ingmar Kurg ülevaate rahvusvaheliste dialoogide hetkeseisust ristimise alal.
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär Tauno Teder sõnas, et kuigi teoloogiline, sisuline dialoog on Eesti oikumeenias olemas olnud tema algusajast, oleks nüüd aeg seda intensiivistada. „Ristimine on hea teema alguseks, kuna sealt hakkab pihta kõigi kristlike koguduste puhul uute liikmete usuteekond.”
Ühiselt otsustati moodustada teoloogiline komisjon, kus tehakse ettepanekuid ja aidatakse läbi viia mitme osapoolega dialoogi lähisuunaga ristimise teemal. Komisjon alustab tööd käesoleva aasta sügisel. EKNK-d esindab komisjonis Meelis Maikalu.

Eesti Kirikute Nõukogu on oikumeeniline ehk kirikutevaheline organisatsioon, mis ühendab endas 10 suuremat ja väiksemat kristlikku kirikut üle kogu Eesti. Kirikute nõukogu eesmärgiks on luua dialoolgi oma erinevate liikmeskirikute vahel ning aidata kaasa ühiskonnas toimuvatele protsessidele nii kirikute kui ka ühenduste kaudu. Nelipühi Kiriku esindajad Eesti Kirikute Nõukogus on EKNK piiskop ja  Tallinna Koguduse pastor Ago Lilleorg, Lõuna-Eesti praost ja Põltsamaa Jordani Koguduse pastor Meelis Maikalu ning Vene praost ja Lasnamäe Vene Koguduse pastor Nikolai Rütkinen.

Kommentaarid  

#1 profile8001 2018-10-30 18:37
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://betocuevas.com/images/photos/2432/1686/32e49c7937e9291eb186c741.jpg
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda