Maavanem Aivar Kokk kohtus koguduste esindajatega

Teisipäeval, 18. septembril kogunesid maavanem Aivar Koka kutsel Kuremaa lossi peeglisaali mõttevahetusele Jõgevamaa vaimulikud ja koguduste eestvedajad. Jordani kogudust esindasid pastor Meelis Maikalu ja juhatuse esimees Peep Remmelg.

Kuremaal korraldatud vestlusringis olid kõneaineks ka koguduste majandusmured, mille hulgas esikohal raskused kirikute remontimiseks ja renoveerimiseks vajaliku raha saamisel.

Kuremaal arutati ka võimalusi koguduste tegevust ja kirikuid põhjalikumalt avalikkusele tutvustada. Maavanem Aivar Kokk soovitas kogudustel piirkonna elanikega ja eelkõige noortega tihedamaks suhtlemiseks hakata korraldama suvepäevi, kus vabas loodudes vesteldakse mitmesugustel üldinimlikel teemadel ja leitakse aega ka sportimiseks. Samuti arvas ta, et kirikutes võiksid üleval olla veebikaamerad, mis võimaldaksid asjahuvilistel jälgida jumalateenistusi ka arvutiekraanidelt.

"See suurendab ehk mõnegi huvi kirikutes selgitatavate tõdede ja arusaamade vastu, mistõttu kirikute uksed kiiremini üles leitakse," lausus Kokk.

Maavanem informeeris kirikutegelasi jõulude eel toimuvatest suursündmustest Jõgevamaal. 28. novembril toimub Mustvees näiteks Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud sarja avaüritus, 30. novembril aga sealsamas tänuhommikusöök, kuhu kutsutakse ka kirikuõpetajad.

Loe veel: http://www.vooremaa.ee/?category_id=4&article_id=12652&issue=564

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda