Koguduse noored aitasid korraldada üle-Eestilisi Piiblipäevasid Jõgeval LOE KERTU MULJEID!

27.-29. aprillil toimus Jõgeval Spordikeskuses Virtus üle-Eestiline Noortefestival Piiblipäevad 2007, mille peakorraldajaks oli Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu Laste- ja Noortetöö Keskus. Korraldusmeeskonnas olid abiks ka meie koguduse noored koos noortejuhtide Margus ja Mariin Sirk´iga.

Kertu Nool Piiblipäevadest:

"27. – 29. aprillil 2007 toimusid Jõgeval noorte Piiblipäevad (PP) teemal „Värske õhk”. Meie, Põltsamaa noored ja tublid kristlased, eesotsas Mariini ja Margusega aitasime seekord üritust korraldada ka Smile. Olime registreerimismeeskonnas, st valmistasime kõigile osavõtjatele, keda oli kokku üle 600, nimesildid. See oli nö kodune ülesanne enne minekut. Koha peal olime samuti registreerimislaudades ja võtsime saabujaid vastu. Hiljem, ürituse ajal olime laudades vahetustega. Eriti tublid olid Mariin ja Margus, kes vapralt ja peaaegu kogu aja olid infolauas abi andmas ja teadmisi jagamas.

Üritus toimus spordihoones Virtus, ööbisime Jõgeva Ühisgümnaasiumis. See oli mul esimene kord osaleda Piiblipäevadel, aga kindlasti mitte viimane, sest muljed on väga positiivsed.

Sõnalist osa väga palju ei olnud. Peakõneleja oli Märt Saar. Ta jutlustas kokku kolm korda. Sõnumid olid lühikesed, lihtsad ja konkreetsed: „Otsingust saab osadus. Puhtus hoiab lähedust. Ja tulemuseks on viljakus!” Selleaastaste Piiblipäevade motoks oli „värske õhk”. Põhiidee oli selles, et Jumala sõna, hea sõnum on justkui värske õhk selle maailma jaoks, mida ei tohi aga hoida ainult iseenesele. Seda tuleb jagada!

Bändid, kes PP-l esinesid, olid väga tasemel. Eriti meeldis mulle Crux Smile. Ülistust tegi iga päev ReUnited, kus kitarri mängivad Leevi, kes on meie noortegrupist, ja tema vend Mattias. Ülistus oli super! Ja Püha Vaim oli kindla peale kohal ning puudutamas kõiki neid noori inimesi.

Üks väga huvitav osa PP-st oli ÜKT ehk ühiskondlik-kasulik töö Jõgeva linnas. Laupäeva hommikul kubisesid linnatänavad ja parkide muruplatsid noortest, kes prügi mustadesse kilekottidesse korjasid ja õigesse kohta viskasid. Pühapäeva hommikul käis Jõgeva linnapea isiklikult meid tänamas panuse eest linna heakorda.

Piiblipäevade vist kõige põnevam ja ekstreemsem osa oli palvekett, mis toimus kogu ürituse vältel ja ööpäevaringselt. Kuna Põltsamaa noored armastavad väljakutseid, siis me valisime endile palveks ka vastava aja, umbes kella kahest kella neljani öösel. See oli aeg, kus me lihtsalt pühendasime end Jumalale, lugesime Piiblit, palvetasime, ülistasime. Ja Jumal vastab palvetele!

Sain teada, et noorte Piiblipäevad on üks igavesti vägev üritus ja lähen sinna kindlasti veel väga mitmel järgmisel aastal!"


Lähem info Piiblipäevade kohta: www.piiblipaevad.com

 

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda