Pastor Meelis Maikalu osales rahvuslikul palvus-hommikusöögil Tallinnas

 

Kuna Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Ago Lilleorg oli töölähetusel Rootsis, viibis pastor Meelis Maikalu tema asemel EKNK esindajana 4. detsembri hommikul Tallinnas Mustpeade Majas toimunud rahvuslikul palvus-hommikusöögil, millest võtsid osa ka Vabariigi President Toomas H. Ilves ja President Arnold Rüütel. 

Rahvusliku palvus-hommikusöögi korraldajaks oli Eesti Evangeelne Allianss koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga. Sellest on saanud traditsioon, mis on juba on juba viis aastat järjest toimunud. Osavõtjate hulgas on igal aastal olnud Vabariigi President ja valitsuse ning riigikogu liikmeid.
Palvus-hommikusöök on kirikute ja koguduste tippjuhtide ning poliitikute ja ühiskonnategelaste kokkusaamise foorumiks. Ühine hommikusöök aitab kaasa avatud ja sundimatu õhkkonna tekkimisele. Kohtumine on osa riigi ja kiriku vahelisest dialoogist, mis aitab kaasa üksteise mõistmisele, mis omakorda loob aluse konstruktiivsete koostöövõimaluste leidmisele.

Traditsiooniliselt esitab peaettekande tuntud ühiskonnategelane, kelleks tänavu oli Janek Mäggi. Janek Mäggi rõhutas oma ettekandes vajadust teha head.
Ühiskonnategelastest võtsid sõna veel Kaia Kanepi ja Jüri Arrak, kes tõid palve tähtsuse kohta näiteid oma eludest ja mõtestasid lahti palvet kui suhtlemist Jumalaga.
Väliskülalistest esines sõnavõtuga Robert McEwen, endine USA Kongressi liige. McEwen tõi näiteid palve olulise rolli kohta USA ajaloos ning mainis ka, et USA Kongress ei vii läbi ühtegi kogunemist ilma alguspalveta.
Lisaks sõnavõttudele ja muusikale toimus ühispalve, mille viisid läbi erinevate konfessioonide juhtivad vaimulikud.

Rahvuslike palvus-hommikusöökide traditsioon sai alguse 1950-ndate lõpul, USA-s, kus kõik presidendid alates Dwight D. Eisenhowerist kuni George W. Bushini on igal aastal osalenud. Tänaseks on traditsioon jõudnud paljudesse riikidesse üle maailma. Palvus-hommikusööke peetakse ka Euroopa Liidu institutsioonides.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda