Ants Erik Assmann käis Belgias misjonikursusel

Augustikuus viibis Jordani koguduse noor mees Ants Erik Assmann kolmenädalasel misjonikursusel Belgias. Ants oli üks kolmest EKNK misjonikomitee poolt läkitatud kursuslasest ning jagab oma kogemusi alljärgnevas intervjuus.

Mis kursusega oli tegemist?

Tegemist oli kolme nädala pikkuse misjonikursusega.

Kes oli kursuse korraldajaks?

Kursuse korraldajaks oli Nelipühi Euroopa Misjon (Pentecostal European Mission).

Kuidas sina sellele kursusele sattusid?

Pastor Meelis Maikalu rääkis, et selline kursus on tulemas ja küsis, kas ma oleksin huvitatud seal osalemisest. Ütlesin pärast väikest mõtlemisaega, et olen huvitatud ja kui sain EKNK misjonitoimkonna poolt toetuse, siis olingi minemas.

Kes seal veel osalesid?

Kursusel osales kokku 10 inimest: 3 eestlast, 2 soomlast, 2 hispaanlast, 2 armeenlast ja üks Tsehhi tüdruk.

Kus kursus toimus?

Kursus toimus Belgia pealinna Brüsseli ligidal, paar km linnast väljas. Olime koolis nimega Continental Theological Seminary (CTS).

Mida seal õpetati?

Kuna tegemist oli misjonikursusega, siis kõik mida meile õpetati oli seotud misjonitööga. Palju tähelepanu pöörati strateegiale misjonitöös; tutvustati Euroopa Nelipühi Osaduse ja Nelipühi Euroopa Misjoni struktuuri, praegust seisu ja eesmärke; räägiti praegusest vaimulikust olukorrast Euroopas ja maailmas; palju tähelepanu said teised kultuurid ja religioonid eesotsas islamiga; tutvustati misjoni ajalugu ja räägiti kirikute rajamisest jpm.

Kes olid õpetajad?

Õpetajateks olid inimesed, kes töötavad misjonäridena või on misjonitööga seotud. Meil oli pea iga päev erinev õpetaja ja nad kõik olid spetsialistid omas vallas. Mõned õpetajad: David ja Ulla Dahlen, Bill Prevette, Hannu Lahtinen, Ron ja Arthur Hibbert, Markku Ovaska, Arto Hämäläinen. Kogu kursuse koordinaator ja samuti üks õppejõude oli Veera Tikkakoski.

Olid Brüsselis kolm nädalat. Millega vabal ajal tegelesid?

Kuna õppetöö oli päris intensiivne, siis vaba aega väga palju ei jäänud ja nii mõnelgi õhtul tuli õppematerjale läbi töötada. Mitmel õhtul kogunesime oma grupiga, et ülistada Jumalat ja olla eestpalves. Lähedal asus ka šokolaadivabrik, mida samuti külastasime ja sealses poes sai tasuta šokolaadi proovida. Võimaluse korral käisin ka jooksmas ja avastasin ümbruskonda. Kahel pühapäeval külastasime Brüsseli rahvusvahelist kogudust, mis asus teisel pool Brüsselit ja kus oli esindatud enam kui 40 rahvust. Ühistranspordiga sinna ja tagasi reisimine võttis mitu tundi aega, sest tuli kasutada nii metrood kui ka busse.

Kas jõudsid Brüsselis ka niisama ringi käia?

Käisime paar korda kogu kursusega Brüsselis ja tutvusime linnaga, nägime muuhulgas raekoda, Brüsseli tuntud sümbolit Manneken Pis`i ja ka Europarlamendi hoonet. Ühel õhtul käisin oma toakaaslasega Atomiumis ja Mini-Euroopas.

Mis oli sinu jaoks sellel kursusel kõige huvitavam?

Selle kursuse muutsid eriliseks just teised kursusel osalejad ja ka õppejõud. Oli suur rõõm näha teisi kristlasi, kuulda nende eludest ja olla osaduses koos nendega. Kõik see, mida õppejõud rääkisid oli nii põnev ja kaasahaarav, igavust ei tundnud ma kordagi. Samuti oli huvitav Belgia elu-olu nägemine ja teises keskkonnas viibimine.

Mida sa uute teadmistega nüüd peale hakkad?

Informatsiooni ja teadmisi sai nii palju, et kõigepealt on veel seda kõike vaja natuke seedida. Kindlasti tahan saadud teadmisi praktiliselt rakendada nii oma elus kui ka koguduses kui vähegi võimalik.

Ants misjonikoolis

Kommentaarid  

#2 Beth 2018-12-07 14:01
Hello. I have checked your jordan.ee and i see you've got some duplicate content so probably it is the reason that
you don't rank hi in google. But you can fix this issue fast.

There is a tool that rewrites articles like human, just search in google: miftolo's tools

my webpage: JosephineBig: https://PamalaBad.blogspot.com
Tsiteeri
#1 Leonore 2018-11-19 03:58
I have noticed you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

my web blog ... BestNina: https://FollowOlga.blogspot.se
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda