Koguduse noored käisid laagris "Kõik või mitte midagi" (VT PILTE PILDIGALERIIS)

  

Koguduse noored osalesid 13.-17. juulil Avatud Piibli Ühingu poolt korraldatud Piibli Lugemise Laagris (PLL) "Kõik või mitte midagi"

Laagri eesmärgiks oli luua keskkond, kus noorel oleks aega järele mõelda, miks ta on selline, nagu ta on ja milliseks ta tahab saada; ning kui ta soovib, siis teha järgmine samm Jumala poole.

"Kindlasti ei jaga me noori ilmalikeks ja usklikeks, kuna teame, et Jumalale on kõik noored ja lapsed väga kallid ning iga noore tee enese- ja Jumala leidmiseni on erinev. Alati on meie laagrites olnud noori ja lapsi, kellel täiesti puudub eelnev kristlik kogemus ning oleme rõõmsad, et ükski neist ei ole kogenud end kuidagi eraldiolevana. Neile noortele, kes Jumalast midagi ei tea, jääb alati vabadus öelda oma arvamus ja osaleda vaimulikes tegevustes soovikohaselt. Samas oleme näinud, et lisaks lahedatele sõpradele pakuvad laagrid noortele võimalust järele mõtelda elu väärtuste üle ning vaadata elu mitmekesisemalt,“ ütlesid laagri korraldajad.

Noortelaager oli mõeldud 12-15 aastastele noortele. "Sageli on need aastad noorte elus murrangulised ja mässumeelsed. Oleme näinud, et piiblitekstidega "mässamine", laagri keskkond, seal tekkinud suhted ja eemalolek tavapärasest aitab noortel avaneda ja väljendada oma peidetud küsimusi. Seepärast keskendume lisaks piibliuurimisele ka suhete kvaliteedile ja noorte julgustamisele toimida mitte alati üldise vooluga kaasa minnes," oli korraldusmeeskonna poolne sõnum.

Laagris käinud noortel jätkus PLL-i kohta vaid kiidusõnu:
"See oli kõige lahedam laager, kus ma olen käinud!", 
"Sain vanade sõpradega kokku, sain uusi sõpru ning sain Jumala kohta palju uut teada."
"Väga tore laager. Õhtuti oli tore ja sõpradega oli tore. Jumal oli kohal!"
"Täiesti eriline laager! See oli vapustav kogemus minu jaoks. Soovitan igal noorel sinna minna! Võimas!"

Laagris osales 43 noort erinevatest kogudustest ja konfessioonidest üle Eesti. Ka Põltsamaalt osales PLL-is hulk noori, mitmed neist PLL-i korraldusmeeskonnas.
Vaata pilte pildigaleriis: http://pildid.jordan.ee/thumbnails.php?album=78
Rohkem infot PLL-i kohta: www.pll.ee

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda