EKNK tähistab 19.-21. augustil oma 20. aastapäeva konverentsiga Toompeal

  

Saabuval nädalavahetusel, 19.–21. augustil, toimub Nelipühi Kiriku Keskuses (Toompea 3, Tallinn) Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku 20. aastapäeva tähistav konverents „Kogudus – tõuse ja sära!“. Seminarid ja töötoad algavad reede õhtul kell 19 ning jätkuvad kogu laupäeva ja pühapäeva.

Üle kahekümne aasta tagasi saabusid kolm väliseestlast – Allan Laur Torontost (Kanada), Harry Leesment Adelaidest (Austraalia) ja Märt Vähi Fredericonist (Kanada), – Eestisse ning panid aluse liikumisele, millest kujunes kiiresti üks tänane Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirik – Eesti Kristlik Nelipühi Kirik (EKNK). 17. augustil 1991. aastal, murranguliste sündmuste keskel, kui taassündis Eesti riik, toimus tollases Sakala keskuses EKNK avajumalateenistus. Pärast Tallinna koguduse teket kasvas kirik üle-eestiliseks iseeneslikult; juba 1992. aastal avati Piiblikool, millest on tänaseks välja kasvanud ka EKNK pastorite ja diakonite koolid.

EKNK on uhke oma ajaloo üle ja selle eest tänulik, seal on palju, millest õppida, kuid nii nagu ka nädalavahetusel toimuv konverents keskendub tulevikule, sõnab EKNK piiskop Ago Lilleorg, et praegu on aeg, kus mõtestatakse paljut ümber. „See, mis toimis eile, ei pruugi olla õige enam täna. Kiriku olemise vajadus on tugevalt seotud sotsiaalsete protsessidega ühiskonnas. 90ndate märksõnaks oli avatus ja avanemine kõige uue suhtes ning muutused ühiskonnas põhjustasid inimeste elus ebakindlust ja seeläbi oldi vaimulikule toele rohkem avatud. Inimesed vajavad vaimuliku tuge alati, kuid kiriku roll ja enda kuuldavaks tegemine on muutunud.“

Eesti Kristlikku Nelipühi Kirikusse kuulub 32 eesti-, vene- ning viipekeelset kogudust, mis tegutsevad kaheksas praostkonnas. Lisaks Piiblikoolile, Diakonikoolile ja Pastorikoolile on nelipühi kirikul raadiokanal Raadio 7, jõudu kogub raamatute väljaandmist kureeriv 4Pühi Kirjastus. Nelipühi kiriku piiskop emeeritus Märt Vähi on narkomaanide ja alkohoolikute rehabilitatsioonikeskuse Lootuse Küla looja ja juhib seda tänaseni, samuti võib EKNK tunda uhkust kurtide töösuuna üle, millest on liialdamata kujunenud ülemaailmne liikumine, mitte vähem oluliseks peame noorteorganisatsiooni Vabadus: Noorte Liikumine.

REGISTREERU KONVERENTSILE SIIN: http://www.eknk.ee/application.php

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda