Pastor Meelis Maikalu osales Lõuna-Eesti palvushommikusöögil

Pastor Meelis Maikalu osales 6. jaanuaril Lõuna-Eesti palvushommikusöögil „Üks maa, üks rahvas“. Esimest korda toimuva kogu Lõuna-Eestit ühendava palvushommikusöögi eesmärgiks oli tuua kokku Lõuna-Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased, et tekitada dialoog väärtushinnangute teemal.

„Just uuel aastal, kui inimesed eelmisest aastast kokkuvõtteid teevad ning uue aasta sihte seavad, on palvushommikusöök ettevõtmine, mis on meile oluline ühendades erinevaid ringkondi ja tuletab meelde ning kinnistab meie põhiväärtusi,“ ütles Esta Tamm, Tartu maavanem ja Lõuna-Eesti palvushommikusöögi nõuandva kogu liige.

Tartus toimunud koosviibimisel osalesid mitmed Lõuna-Eesti maavanemad, linnapead, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased, ärimehed ning vaimulikud. Põltsamaalt osalesid palvushommikusöögil peale pastor Meelis Maikalu ka linnapea Jaan Aiaots ja linnavolikogu esimees Margi Ein.

Hommiku teema ühtsusest aitasid koosviibijatele lahti mõtestada mitmed ettekanded. Ants-Johannes Martin Eesti Maaülikoolist kõneles sipelgate käitumisest ning ärgitas mõtlema, kuidas meie inimestena ühiskonnana eksisteerime.
Videointervjuudes arutlesid Eestimaa ühtsusest Tartu Ülikooli professor Tõnu Lehtsaar ja Tartu Pauluse Koguduse õpetaja Joel Luhamets. „Et ühe rahvana end tunda, peame me aeg-ajalt kokku tulema ja on mõned asjad, mis meid eriti seovad – ühine söömalaud ja üks usk. Ja meil, eestimaalastel, nii eesti kui vene keelt rääkijatel, on üks Õnnistegija Jeesus Kristus, kellesse me usume ja see on vägev meid kokku liitma,“ ütles Joel Luhamets.
Kohale tulnuid tervitas Lõuna-Eesti palvushommikusöögi auesimees, Tartu linnapea Urmas Kruuse. "Eesti riik on küll väike, kuid kokku hoides ning üksteisest hoolides võime korda saata suuri tegusid. Just üldinimlik hoolivus ja headus on need väärtused, mis muudavad meid tugevaks ning suureks," lausus Kruuse.
Hommiku lõpetas ühine eestpalve Eestimaa ja rahva eest.

Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

Pildid toimunust: http://picasaweb.google.com/agapeeesti/EestiPalvushommikusookTartus6jaan2011# 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda