Koguduses toimus PREP-paarisuhtekoolitus

Pastor Meelis Maikalu osaleb koos abikaasa Karmeniga SA Väärtustades Elu poolt koordineeritavas PREP-paarisuhtekoolituse adapteerimise projektis. Sel suvel läbisid nad PREP-koolitajate väljaõppe.

PREPi näol on tegemist püsivas paarisuhtes olevatele inimestele mõeldud koolitusega, mis annab praktilisi oskusi oma suhte rikastamiseks ja probleemide ennetamiseks.

Augusti viimasel ja septembri esimesel laupäeval toimuski Jordani koguduses esimene PREP-paarisuhtekoolitus, mille läbiviijateks olid psühholoog Karmen Maikalu ja psühhiaater Andres Sild, paaride juhendajatena abistasid pastor Meelis Maikalu ja SA Väärtustades Elu juhatuse esimees Kaia Kapsta. Kõik eelnimetatud on ühtlasi PREP-paarisuhtekoolituse koolitajad ja selle koolituse adapteerimise tuumikgrupi liikmed.

Meelis Maikalu: "Perekonna toetamine ja tugevdamine on olnud meie kiriku ja koguduse üks tegevusvaldkondi ja eesmärke juba kaua aega. Perekoolitustega alustasid 90ndate aastate alguses EKNK tollased juhid piiskop Allan Laur ja pastor Harry Leesment ning juba siis sai see väga positiivse tagasiside. Praegu oleme Karmeniga osalemas rahvusvahelises projektis, mille raames n.ö tuuakse Eestisse ülemaailmselt tunnustatud koolitusprogramm PREP (Prevention and Relationship Enhancement Program). Koolitus pole otseselt kristlik, kuid kannab endas väga häid väärtusi ning me soovimegi pakkuda seda laiemale sihtgrupile."

PREPis käsitletavad teemad on toimetulek suhtlemisprobleemidega, igapäevarutiiniga ja stressiga, konfliktide lahendamine, ootused ja hoiakud, andestus, teineteise toetamine, sensuaalsus ja seksuaalsus, armastus, pühendumine jm.

Koolitusel osalenud kommenteerisid PREPi nii:
"PREP andis süsteemse ülevaate olulistest aspektidest tugevas paarisuhtes ja võimaldas oma suhet abikaasaga mõtestada."
"PREP aitas sõnastada asju, mida olin varem adunud või ebateadlikult teinud."
"Väga vajalik koolitus! Soovitan seda kindlasti oma sõpradele ja tuttavatele."
"Mulle meeldis, et erinevaid teemasid käsitleti taktitundeliselt ning jäeti ruumi privaatsusele."
"Saime tänu PREP-ile lahendatud mitmed olulised küsimused ja õppisime üksteisega hoopis paremini suhtlema."

Järgmine PREP-koolitus toimub Jordani koguduses jaanuaris.

 

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda