Pastor Meelis Maikalu osales Alfa konverentsil Londonis (vt pilte pildigaleriis)

05.-11.06.2009 toimus Londonis järjekordne rahvusvaheline Alfa konverents. Kokku oli tulnud rahvast paljudest maailmapaikadest arvult ligi 1500. Eestist oli seekord delegaate 12, nende seas ka EKNK-st piiskop Ago Lilleorg, praostid Meelis Maikalu ja Nikolai Rütkinen.

Alfa konverentsi korraldas Londoni Holy Trinity Brompton kogudus eesotsas Alfa kursuse looja  Nicky Gumbel´iga ning konverentsi kõnelejateks olid Sandy Millar, Archie Coates, Richard Chartres, Nicky Gumbel, Bishop Thomas McMahon, Jamie Haith, Kitty Kay-Shuttleworth jt.

Esmakordselt Alfa konverentsi ajaloos olid korraldajad ette valmistanud Alfa kursuse suuna piiskoppidele ja kirikujuhtidele, selles grupis oli üle 70 osaleja erinevatest konfessioonidest ja riikidest, nende hulgas ka meie kiriku esindajad.

Alfa on ülemaailmselt levinud kursus kristluse põhitõdedest ning Põltsamaal on alates 2001. aastast toimunud neli Alfa kursust.

 

Konverentsil osalenud piiskopid ja kirikujuhid:

 EKNK esindajate kohtumine Cantebury peapiiskopi Rowan Williams´iga (vasakult: Meelis Maikalu, Ago Lilleorg, Rowan Williams, Nikolai Rütkinen):

 

Vaata rohkem pilte pildigaleriis.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda