Koguduse noortel on olnud tegus kevad

Sel kevadel on koguduse noortegrupil RUUPOR olnud lisaks iganädalastele noortekatele ka mitmeid muid ettevõtmisi.

9. mail osaleti Põltsamaa linna tervisepäeval, kus sai valida jalgsimatka, jalgrattamatka või linnas orienteerumise vahel. Noored otsustasid 7 km jalgsimatka kasuks. Vaatamata sellele, et vahepeal sadas paduvihma ja puhus tugev tuul, jõudsid kõik alustanud rõõmsalt ja õnnelikult finišisse. Et registreeruda sai nii individuaalselt kui perekonnana, otsustati end registreerida perekond Ruuporina. Kui kõik tervisepäeval osalejad olid lõppunkti pärale jõudnud, loositi välja auhinnad. Perekond Ruuporile naeratas loosiõnn kena lilleampli näol, mis nüüd kogudusemaja fassaadi kaunistab.

20. mail külastati aga Põltsamaa Muuseumis MTÜ AUKK (Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus) näitust „Leiwakorwikesest suukorvistamiseni: Usuteemaline ajakirjandus Eestis 1847-1940“. Näituse giidiks oli palutud AUKK liige ja Põltsamaa linna haridus- ja kultuurinõunik Kadri Suni. Mõni noor oli saanud näituselt saadud teadmisi ka ajalooeksamil ära kasutada.

Loomulikult osalesid noored ka Tallinnas toimunud Lootuse Festivalil. Laupäeva hilisõhtul sealt tagasi jõudes ei pidanud nad aga kauaks hüvasti jätma, sest juba hommikul kell 4 saadi uuesti kokku. Seda selleks, et osaleda üle-maailmsel palvepäeval ja koguneda päikesetõusul linna kõige kõrgemasse kohta palvetama oma maa ja rahva eest. Noortegrupp Ruupor osales palvepäeval teist aastat. Päikesetõusu vaadati ja palvetati Kuningamäe tehismäe tipus. 

Noorteka hooaja lõpupidu ja selleaastaste gümnaasiumilõpetajate ärasaatmine toimub 17. juunil kell 19.00 koguduse majas.

 

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda