Türil toimus noortejuhtide koolitus "Põlev Pirn"

27. veebruarist - 1. märtsini toimus Türil praegustele ja tulevastele noortejuhtidele mõeldud konverents "Põlev Pirn". Meie kogudusest osalesid konverentsil Kadri Kadastik ning noortejuhid Margus ja Mariin Sirk.


2008. a toimus konverents esimest korda, siis oli tegemist kolme seminariga ja see oli paralleelprogramm baptistiliidu noorteüritusele "Piiblipäevad, Suhted Sassis".

Sel korral oli "Põleva Pirni" teemaks isiklik suhe Jumalaga, Kristuses olemine. Seda seepärast, et mida tervislikum on isiklik suhe Jumalaga, seda tervislikum on ka töö kirikus, see mõjutab otseselt nii lähisuhteid meeskonnas kui ka noortetöös üldiselt. Kristus on öelnud: "Kes jääb minusse ja mina temasse, see kannab palju vilja, sest minust lahus ei suuda te midagi teha."

Eestis on vaja väga palju ära teha, tegemist on maailma ühe kõige sekulaarsema maaga (2005 aasta Eurobaromeetri järgi on Eestis Kristust järgivaid usklikke alla 2%. Noorte seas on see osakaal veelgi väiksem, alla 1%. 16% Eesti kodanikest usuvad isikulist Jumalat, üle 50% tunnistavad vaimumaailma olemasolu, nimetades end spirituaalseks).

"Põleval Pirnil" võeti aega, et näha, mida ütleb Jumala Sõna suhtest Kristuse Jeesusega. Kokku käsitleti nelja teemat:
1) Mina Kristuses, Kristus minus (identiteediküsimused)
2) Suur misjonikäsk (vaimulik juhtimine)
3) Rännaku reeglid (juhtnöörid rutiinsesse töösse)
4) Tagasi baasi (suhe oma vaimuliku juhiga)

Nendel teemadel kõnelesid Daniel Reinaru, Märt Saar, Peep Saar ja Mihkel Madalvee.

Lisaks koosolekutele-seminaridele toimusid ka orienteerumismäng, rühmatööd, mängude mängimine-õppimine, palveteekond, Taize palvus ja loomulikult oli kavas ka aeg, kus noortejuhid omavahel suhelda said.

Kuna konverents oli suunatud kõikide kristlike konfessioonide noortejuhtidele, siis koosnes ka korraldusmeeskond erinevate konfessioonide esindajatest: Märt Saar (EEKBKL), Mihkel Madalvee (EKNK), Mari-Ann Oviir (EELK), Pille Havakats (EEKBKL), Ivo Käsk (SPA), Lemme Täll (EEVL).

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda