Pastori jõulusõnum

Käes on meie rahva, usun, et tähtsaim ja oodatuim püha - aeg, kus me kaunistame oma kodusid, linnasid ja külasid enim kui ühegi teise püha puhul. Ootame ka looduselt oma osa. Ootame, et ilus valge lumi võiks katta talveunne uinunud maa. Need kaunistused ja valge lumi pimedal ja külmal ajal teevad kokku kaunimad pühad meie aastakalendris.

Kõige selle välise ja kauni juures peaksime pidama oluliseks ka jõulude sisu ja tähendust. Need valgusrikkad pühad on aasta kõige pimedamal ajal. See ilmestab meile väga hästi ka jõuluevangeeliumis kirjeldatud loo olemust: Jeesuse sünnieelsel ajal oli juutide kodumaa okupeeritud roomlaste poolt. Oli heitlik aeg mässude, poliitilise ebakindluse ja rahulolematusega rahvahulkades, paljud olid rõhutud ja asjad läksid pigem halvemuse kui paremuse suunas.

Küllap me eestimaalastena mõistame okupatsiooni ning raskusi ja poliitilist ebakindlust. Ent täna elame me ju üldiselt heal ajal: meil on vabadus ja paljud hüved, mida meie esivanemad on igatsenud ja unistanud. Meil on heaolu ja õigused, mis paljudel rahvastel puuduvad, ent mida meie peame võib-olla liigagi enesestmõistetavaks.

Ometi on ka tänasel ajastul meie jaoks omad raskused. Alles pisut aega tagasi, kui oli sõda Gruusias, tundsime meiegi muret oma riigi turvalisuse pärast. Hetkel on aga meie aktuaalseim teema ülemaailmne majanduslangus. Nii mõnedki meie hulgast on kaotanud töö või saanud kätte koondamisteate, nii mõnigi peab pühadele vastu minema raske südamega, mõeldes sellele, kust elamiskulusid kokku tõmmata või leida uus sissetulekuallikas. Võime kohata ka palju muid probleeme: on inimesi, kes tunnevad end üksikuna ja hüljatuna, paljud pered on probleemides ja lagunenud, nii mõnedki võitlevad haigustega. Nii on paljud muredes ning kaotanud usu heasse ja paremasse tulevikku.

Ent jõuluevangeeliumist võime lugeda midagi, mis võib meid kõiki raskustes ja muredes olles julgustada: "Aga ingel ütles: "Ärge kartke! Sest vaata, ma kuultuan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale!"" Lugu räägib meile rõõmusõnumist, mis toob valgust pimedusse ja lootust masendusse: ärge kartke, Jumal ei ole teid unustanud, vaid saadab teile Päästja ja parema tuleviku! Teame, et tollane rõõmusõnum on tänaseks muutnud kogu maailma ja annab meilegi julguse vaadata lootusrikkalt tulevikku. Ükskõik, millises olukorras või raskuses me keegi praegu poleks – tuletagem meelde ingli toodud sõnumit ning meenutagem, et Jumal ei ole meid unustanud. Sirutudes Tema poole, on parem võimalik.

Ka vastvalitud Ameerika Ühendriikide president Barak Obama on öelnud: Lootus on sisemine veendumus sellest, et midagi paremat on meid ootamas, kui meil on vaidjulgust selle poole püüelda." Püüelgem siis Jumala poole, kes tahab meile kõigile anda kogeda midagi paremat. Jõulusõnum sellest, et sündinud on Õnnistegija, on meile kõigile hea lootuse sõnum.

Soovin teile kõigile kauneid jõulupühasid ning rohket Jumala õnnistust!
Vaadakem lootusega uude aastasse!

EKNK Põltsamaa Jordani Koguduse pastor
Meelis Maikalu
24.12.2008

 

Foto: © Mariin Sirk

Kommentaarid  

#1 Celina 2018-11-01 10:53
I have noticed you don't monetize your page, don't
waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website
(they approve all websites), for more info simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my web page :: BestDominik: https://MightyAnnie.blogspot.co.uk
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda