Pastor Meelis Maikalu osales Eesti palvushommikusöögil

1. detsembril toimus hotellis Radisson President Arnold Rüütli osavõtul Eesti Palvushommikusöök. Kuna EKNK piiskop Ago Lilleorg ei viibinud sel ajal Eestis, asendas teda palvushommikusöögil EKNK esindajana meie koguduse pastor Meelis Maikalu.

Tänavuse palvushommikusöögi teemaks oli: „Ole eeskujuks”. Sõna võtsid sotsiaalminister Maret Maripuu, ETV „Pereelu” saatejuht Hannes Hermaküla, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning Bundesdagi palvushommikusöökide juht Rudolf Decker Saksamaalt. Muusikat tegi saates „Laululahing” tuntuks saanud gospelkoor Living Stone.

Kõnelejad käsitlesid pereteemat suhete ja eeskujude aspektist. Meego Remmel tõi välja kurva statistika, mille kohaselt üle 50% peresuhetest on Eestis purunenud. Samuti tõi ta positiivseid näiteid tugevate perede kohta. Minister Maripuu rääkis laste ja vanemate vahelise usalduse tähtsusest. Hannes Hermaküla rääkis suurperede vajadustest, toetudes intervjuudele seoses „Pereelu” saatega.

Eesti palvushommikusöök toimus tänavu seitsmendat korda. Nagu igal aastal, tulid ka tänavu kohale mitmeid Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased. Lisaks kõnedele vaadati lühifilmi ja kuulati head muusikat gospelkoorilt Living Stone ning vesteldi ümber hommikusöögi laudade.

Läbi seitsme aasta on mitmed Eesti otsustajad kogunetud palvushommikusöökidele rääkimaks küsimuste üle, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Traditsiooniliselt on see toimunud esimesel advandi nädalal.

Rahvuslike palvushommikusöökide traditsioon sai alguse ligi 35 aastat tagasi USAs. Tänaseks on see levinud Euroopasse ja mujale üle maailma. Möödunud aastal toimus Euroopa Parlamendis kümnes Euroopa Palvushommikusöök. Eestis on hakatud korraldama ka piirkondlikke palvushommikusööke.

Hommikusöökidelt on mitmel pool üle mindud pikematelegi konverentsidele. Ka on tavaks saanud naaberriikide esindajate kaasamine, mis on muutnud palvushommikusöögid rahvusvahelisteks üritusteks.

Rahvusliku palvushommikusöögi korraldajaks Eestis on Eesti Evangeelne Allianss (EEA) koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga. Need organisatsioonid hõlmavad Eestis kõiki suuremaid kiriklikke konfessioone ja kogudusi. Palvushommikusöögi korraldavat toimkonda juhivad pastor Miguel Zayas ja Euroopa Evangeelse Allianssi juhatuse Liige Triin Rait.

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda