Koguduserahvas käis Käsmus suvelaagris (VT UUSI PILTE PILDIGALERIIS)

Juuli viimasel nädalal toimus Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) suvelaager Käsmus, kuhu kogunes ligi 300 inimest nii Eesti kui ka Välis-Eesti nelipühi kogudustest. Laagris osalesid ka Põltsamaa Jordani koguduse esindajad.

Suvelaagreid on EKNK pidanud traditsiooniliselt juba kümme aastat. Alustati kaunis mereäärses paigas Suurupis, viimased kolm aastat on laagrit peetud Käsmus Lainela Puhkekülas. Traditsiooniline on ka see, et suvelaagris ei käi ainult kirikuliikmed, vaid ka nende sõbrad ja tuttavad, sest tegemist on toreda kogupereüritusega, kus nelja päeva jooksul on igaühel võimalus endale meelepärast tegevust leida: puhata, sportida, kohtuda vanade ja uute tuttavatega, osaleda jumalateenistustel ja seminaridel, istuda õhtul lõkke ääres ja liha grillida ning loomulikult ka merd ja päikest nautida. Põltsamaa Jordani Koguduse inimesi ja nende sõpru oli kogunenud Käsmu koguni 40.

Laagris võis jumalateenistustel ja seminaridel kuulda kõnelemas mitmeid huvitavaid inimesi. 2005. aastal Eestimaa Uhkus tiitli saanud Märt Vähi rääkis Lootuse külas asuvas alkoholi- ja narkosõltlaste rehabilitatsioonikeskuses toimuvast tööst, keskuse rõõmudest ja muredest. Oma töödest ja tegemistest misjonipõllul rääkisid EKNK läkitatud välismisjonärid, kes teevad tööd nii Venemaal, Itaalias, Soomes kui ka Jordaanias. Eraldi seminar toimus naistele, kellele oli prioriteetidest ja olulistest valikutest naise elus tulnud rääkima Pereraadio saatejuht Tamara Tammekänd. Lastele toimus samal ajal eraldi tegevus suures lastetelgis. Igal päeval oli nii piisavalt organiseeritud tegevust kui ka aega nautida kaunist Käsmu küla ning mereranda. Soovijatel oli võimalus mängida tennist, korv- ja võrkpalli.

Teisipäeva õhtul ei olnud Põltsamaa Jordani koguduse inimesi muu laagrirahva seas näha, sest toimus Põltsamaa oma grillõhtu. Juba mitmendat aastat järjest kostitasid Toomas ja Karin Tõnts suvelaagris Põltsamaa rahvast maitsva grill-lihaga. Suur tänu neile selle eest! Magustoiduks oli aga Sinne Saare tehtud tort, mida pärast lõbusat viktoriini üheskoos söödi.

Järgmisel õhtul toimus kogu laagri ühine lõkkeõhtu, kus saadet „Jumal tänatud, et sa siin oled!“ parodeerides pandi proovile mitmete pastorite improviseerimisoskus ja näitlejameisterlikkus, vaadati tantsuetendust ja koguduste etteasteid. Lõkkeõhtul toitlustamise eest vastutas Põltsamaa Jordani koguduse rahvas eesotsas Toomas Tõnts´iga, kes küpsetas vardas kogu laagrirahvale kaks siga. Liha jagamisel suurele rahvahulgale olid tubliks abiks Jordani koguduse noored.

Traditsiooniliselt toimus laagris ka kogudustevaheline võrkpalliturniir, mille korraldamise eest taaskord Põltsamaa Jordani kogudus vastutas. Kui eelmistel aastatel on turniiri peakohtunikuks olnud koguduseliige ja staažikas spordimees Adolf Einbaum, siis sel aastal oli Adolf oma ameti edasi andnud tublile võrkpallurile Ragne Kivimetsale. Noor peakohtunik sai oma tööga igati hästi hakkama. Igal aastal on ka Jordani kogudusel oma võrkpallimeeskond väljas olnud. Viimati toodi karikas koju 1999. aasta suvelaagrist, vahepealsetel aastatel on saavutatud II-III kohti. Sel korral õnnestus aga taas head mängu näidata ning võidukarikas välja mängida. Võidu Põltsamaale toomisel mängis kindlasti oma rolli ka Põltsamaa lastest moodustunud ustav kisakoor, kes oma meeskonna ergutamisele lausa potid ja pannid appi oli võtnud.

Lõpujumalateenistuse käigus toimus ristimistalitus, mida viis läbi Põltsamaa Jordani koguduse pastor ja EKNK Lõuna-Eesti praost Meelis Maikalu. Ristiti viis inimest Põltsamaalt (Samuel, Liivi, Ragne, Merle ja Martin), kes juba varem on olnud osa Jordani koguduse tegevusest, kuid avaldasid pärast ristimist soovi ka ametlikult koguduse liikmeks astuda. Liikmeks õnnistamine toimus juba Põltsamaal pühapäevasel koguduse jumalateenistusel.

Laagrilipu langetas ja kuulutas laagri lõppenuks ning õnnestunuks EKNK piiskop Ago Lilleorg. Ka Jordani kogudusest osalenud inimesed pidasid laagrit igati vahvaks ning kordaläinuks.


Kommentaar. EKNK Põltsamaa Jordani Koguduse pastor Meelis Maikalu:

„Pean pastorina väga oluliseks seda, et jumalateenistuste ja muude koguduslike tegevuste kõrval on koguduserahval võimalik koos oma pere ja sõpradega üheskoos lihtsalt aega veeta ja puhkust nautida. Tore on see, et oleme Põltsamaa rahvaga kiriku suvelaagrites käinud juba kümme aastat, see on saanud lausa traditsiooniks, inimesed planeerivad oma puhkusepäevi nii, et suvelaagrisse jõuda. Need, kes on ühe korra käinud, tahavad sinna võimaluse korral jälle tulla.

Olles neli päeva koos looduskaunis kohas, ei pea kiirustama, saab kuulata, kuidas teistel läheb, luua uusi suhteid, kogeda koostegemisrõõmu. Tunnen uhkust meie Põltsamaa inimeste üle, kes suvelaagri korralduslikus pooles ikka aktiivselt ja abivalmilt kaasa löövad.“

NB! Pildid toimunust varsti pildigaleriis! 

 

 

 

Kommentaarid  

#1 Bridgett 2018-11-27 23:31
Hi. I see that you don't update your website too often. I
know that writing posts is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create
new articles using existing content (from article directories or
other websites from your niche)? And it does it very well. The new articles are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools

My site ... PreciousJuicy: https://AntoniaTalks.jimdo.com
Tsiteeri

Lisa kommentaar

Turvakood
Värskenda